Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj, geniş renk skalalı pigmentlerin tek kullanımlık iğneler aracılığı ile derinin ikinci katmanına yerleştirilmesi işlemidir.

Kalıcı Makyaj nedir?

Kalıcı kozmetik makyaj, kozmetik dövmedir. Kalıcı kozmetikler için kullanılan özel teknikler genellikle “mikropigmentasyon”, “mikropigment implantasyonu” veya “dermagrafi” olarak adlandırılır. Kozmetik implantasyon tekniği, renkli pigmenti dermisin üst retiküler tabakasına bırakır. 

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı kozmetik prosedürleri, geleneksel dövme bobin makineleri, kalem veya döner makine (dijital döner makineler dahil) ve makine olmayan veya el cihazı dahil olmak üzere çeşitli cihazlar kullanılarak gerçekleştirilir. Süreç, bir konsültasyon, pigment uygulaması ve iyileştirilmiş tasarım çalışmasını ve pigmentin rengini değerlendirmek için en az bir veya daha fazla takip ziyaretini içerir.

Kalıcı Makyajdan Kimler Yararlanır?

Asgari yaş gereksinimlerini karşılayan ve küçük yaralardan düzgün bir şekilde iyileşme yeteneğine sahip kişiler, kalıcı kozmetiklerin özgürleştirici faydalarından yararlanabilir. Bu hizmete ilgi gençleri daha olgunlara kadar kapsar; görünümlerinde yumuşak, doğal bir gelişme isteyenler. Alerjiler ve cilt hassasiyetleri nedeniyle geleneksel kozmetik kullanamayan kişiler için özellikle değerlidir; yüzme, yürüyüş, bisiklet, tenis, aerobik gibi spor aktiviteleri için en iyi şekilde görünmek isteyen aktif kişiler; ve “terleme” ya da kozmetik ürünlerini yeniden uygulama konusunda endişelenmek istemeyenler.Kalıcı Kozmetik, kozmetiklerini uygulamakta zorluk çeken görme engellilere de fayda sağlar; ve artrit, Parkinson hastalığı, multipl skleroz, felçten kurtulanlar gibi el becerisi ile ilgili rahatsızlıkları olan diğerleri,

Ne Tür Kalıcı Makyaj İşlemleri Yapılabilir?

Kalıcı Kozmetik prosedürleri, aradığınız şeye bağlı olarak çok ince veya dramatik olabilir. Seçenekler şunları içerir:
Kaşlar
Eyeliner, Üst ve Alt 
Lipliner, Dudak Rengi ve Karışım
Yara Kamuflajı, Güzellik İşaretleri, Saç Taklidi, Kirpik Geliştirme ve Areola Repigmentasyonu
NOT: Bu prosedürlerin bazıları daha ileri teknikler (para-tıbbi teknikler) kullanır ve bu nedenle ileri eğitime sahip deneyimli bir teknisyen gerektirir.

Kalıcı Makyaj Gerçekten Kalıcı mı?

Kalıcı kozmetik prosedürleri kalıcı olarak kabul edilir, çünkü pigment derinin dermal tabakasının üst retiküler kısmına dövülür ve yıkanamaz. Bununla birlikte, genel olarak herhangi bir dövme veya renklendiricide (pigment) olduğu gibi, renk yenileme veya renk yenileme olarak adlandırılan periyodik bakım gerektiren solma meydana gelebilir ve sıklıkla meydana gelir. Pigmentlerin bilimsel yapısı ve periyodik tazeleme gereksinimi, renkli saç rengiyle aynıdır; bir pencerenin yanına yerleştirilebilecek ve güneşe maruz kalabilecek mobilyalarda soluk malzeme; güneşe ve diğer çevresel unsurlara maruz kalan ev boyası; deriye yerleştirilen pigment zamanla solabilir. Bu renklendirici periyodik bakım gereksinimi, kişinin renk ve tasarım tercihlerini yeniden değerlendirmek için iyi bir fırsattır. Kalıcı kavramı ise, Herhangi bir değişiklik olmadan, mükemmel bir fikir gibi görünebilir, zevklerinizin yıllar içinde nasıl değiştiğini bir düşünün. Zaman zaman muhtemelen giyim tercihlerinizde, saç renginizde ve stilinizde ince veya dramatik değişiklikler yapmışsınızdır ve topikal makyaj yapıyorsanız bu renkler de değişmiştir. Çoğu insanın kalıcı renklerinin periyodik olarak yenilenmesi gerekeceği gerçeği kozmetik, genel görünüm profilinizi yeniden değerlendirmek ve herhangi bir değişikliğin uygun olup olmadığını belirlemek için teknisyeninizle birlikte çalışmak için uygun zamandır. Uzun ömür, yaşam tarzına (güneşe maruz kalma), kalıcı kozmetik için kullanılan renk(ler)e bağlı olarak kişiden kişiye değişir. prosedürü ve ayrıca cilde uygulanan topikal ürünlerden etkilendiği düşünülmektedir. 

Kalıcı Makyaj Güvenli midir?

Uygun sterilizasyon ve dezenfeksiyon kurallarına uyulursa kalıcı kozmetikler tamamen güvenli olmalıdır. Kalıcı kozmetik endüstrisindeki profesyoneller, güvenlik ilkeleri konusunda bilgili olmak için rutin olarak Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi (OSHA) derslerine katılırlar. Bu yönergeler aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir: .Önemli Aranacak Şeyler:
Tüm İğneler her müşteri için yeni ve steril olmalıdır. Açılmamış yeni ve steril iğneler yanınızda açılmalıdır.
Tek kullanımlık sterilize edilmiş tek kullanımlık makine parçaları sanatçı tarafından satın alınmalı ve işlem tamamlandıktan hemen sonra keskin bir kaba atılmalıdır.
Tek kullanımlık önlük ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipmanlar her müşteri için yeni olmalı ve gerektiğinde işlem sırasında değiştirilmelidir.
Teknisyen temiz ve düzenli olmalıdır.
Tek kullanımlık sandalye/yatak örtüsü her müşteri için yeni olmalıdır.
Oda veya tedavi alanı, diğer kirleticilerden arındırılmış bir alanda olmalıdır. SPCP, ticari fuarlarda ve tırnak tozunun, aerosollerin veya diğer kimyasalların bulunduğu salonlarda gerçekleştirilen kalıcı kozmetik prosedürlere karşı bir tavır almıştır.
 

Ya Beğenmezsem?

Prosedür kalıcı olarak kabul edilse de, bu prosedürler, teknisyeninizin uzmanlığına bağlı olarak bir dereceye kadar renk ve şekil değiştirme esnekliğine sahiptir. İşlemden hemen sonra renkler daha koyu görünecek, ancak iyileşme sürecinde yumuşayacak ve açılacaktır. İyileşme süresi her birey ve prosedür için farklıdır. Yeni prosedürün genellikle biraz farklı bir şeyi temsil ettiğini anlamak çok önemlidir; bazen rengin hiç olmadığı veya çok az olduğu yerlerde renk. Yeni bir görünüme alışmak zaman alır (çoğunlukla bu, kalıcı kozmetik kaş prosedüründen önce seyrek ve fark edilmeyen kaşlar için geçerlidir.) Eyeliner rengi, ten renginin kontrastı nedeniyle daha belirgindir. Dudak renginin son rengi yansıtması altı hafta kadar sürebilir. Sabırlı ol. İşlem iyileştikten ve işlemin iyileşen versiyonu hakkında bilinçli bir karar verebildikten sonra, kalıcı kozmetiklerinizi beğenmemenizin tek nedeni, tasarım ve renk konusunda sizinle çalışmayan bir teknisyen seçmiş olmanızdır. Bu nasıl olabilir?
Teknisyeniniz ile iletişim kuramıyorsanız, arzularınızın gerçekleşmemesi olasıdır.
Teknisyeniniz isteklerinizi tanıyorsa, ancak renk veya tasarım isteklerinizi dikkate almıyorsa, işleme devam etmemelisiniz.
Renkli saçlı saç renginize göre kaş rengi talep etmeyin. Bu değişebilir ve kalıcı kozmetik kaşlarınızın rengi hakkında nasıl hissettiğinizi etkileyebilir. Kaş rengi, cilt alt tonunuza ve varsa kaş kıllarınızın rengine göre seçilmelidir.
Tersine, iyi eğitimli teknisyenlerin çoğu, müşteri tarafından talep edilen tasarım ve/veya renk makul değilse bir prosedür uygulamayacaktır. İstekleriniz bir veya daha fazla teknisyen tarafından reddedilirse, ne istediğinizi yeniden düşünün.
Kalıcı kozmetikler kolayca çıkarılmaz. Önden iyi kararlar verin. Araştırmanızı yaptığınızda ve birlikte iyi çalıştığınız nitelikli bir profesyonel seçtiğinizde kalıcı kozmetiklerin sağladığı özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz.

Hangi Teknisyeni Seçmeliyim?

Eğitim, deneyim, eyalet ve yerel yasalara uygunluğu ve teknisyenin öncesi ve sonrası fotoğraf portföyünü göz önünde bulundurarak bir teknisyeni dikkatlice seçin. İşlemin şeklinin ve doğru yerleştirilmesinin doğru renk kadar önemli olduğunu unutmamak önemlidir. Profesyoneller, istenen rengi veren renk teorisi ve cilt alt tonlarını incelediler. Gerekli eğitimi almamış vasıfsız kişiler, istenen sonucu elde etmek için pigment rengini cilde çevirmek için gerekli bilgiye sahip değildir. Tercih edilen görünüm, konsültasyon, ilk prosedür ve takip randevuları sırasında elde edilir. Müşteri ve teknisyen arasındaki etkileşim son derece önemlidir.

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?