Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama ve Sıkılaşma

Bölgesel zayıflama, diyet ve spora rağmen verilemeyen bölgesel yağların ameliyatsız bölgesel incelme ile parçalanması ve yağ dokusunun küçülmesidir.

Zayıflama için en önemli faktör yaşam tarzı değişikliğidir. Zayıflamanın amacı vücut kitle indeksini azaltmaktır. Yaşam tarzı değişiklikleri diyet ve sporu içerir. Yaşam boyu sürecek sağlıklı beslenme alışkanlıkları temel hedefimiz olmalıdır.


Bölgesel zayıflama vücudun lokalize bölgelerindeki fazla yağların alınmasıdır. Bu işlemlerde amaç kilo vermek değil vücut konturunu düzeltmek, diyet ve spora rağmen kalan yağ dokusunu azaltmaktır. Özel cihazlar sayesinde bölgesel fazla yağları azaltabiliyoruz. Bizim için asıl hedef kitledir. Tedavi yaşam tarzınıza, iş yükünüze ve gündeminize göre değişir. En uygun tedavi protokolü doktorunuzla yapacağınız görüşme ile belirlenir.


Sıkılaştırma, bölgesel zayıflama ve selülit kombine paketleri, birden fazla seans uygulayabilen, ameliyata uygun olmayan veya ameliyat istemeyen kişilerde başarı sağlayabilir. Uzman doktorlarımız CoolShape, VelaShape 3, AWT, BBL, ONDA gibi cihazlarla ve kolajen uyarımı için özel enjeksiyonlar kullanarak size uygun bir tedavi planı yapar.

CoolShape (Kriyolipoliz)

Hedeflenen bölgesel yağ hücrelerini vakum ve led teknolojisi ile donduran, işlevsiz hale getiren ve yok eden kontrollü ve bölgesel bir soğutma yöntemidir.


Cilt özel bir jel kaplama ile korunur. Alınan yağlar, onları dondurmak için hızla sıfır derecenin altına soğutulur. Diğer dokulara zarar vermez ve yağın ameliyatsız olarak parçalanıp küçültülmesini sağlar. Daha sonra yağ hücreleri donar ve kendi kendini parçalamaları başlar. Parçalanan yağlar vücut tarafından yavaş yavaş yok edilir ve tedavi edilen bölgeden 6-8 hafta içinde atılır. Birden fazla lokasyon için uygulanabilir.


prosedür


Prosedür yaklaşık 60 dakika sürer. Tek seansta 2 meme kullanılabilir. İşlem sırasında ilk 4-5 dakika bölgesel hafif ağrı hissedilir. Hasta rahatlıkla günlük hayatına dönebilir. Hastanın bölgesel yağ oranına bağlı olarak normalde tek seans CoolShape yeterlidir. Özellikle uzun süre aşırı kilolu olan kişilerde tek seans yerine seans sayısı artırılarak aynı bölgeye 2-3 seans işlem yapılabilir, bu sayede daha hızlı ve etkili bir şekilde sonuca ulaşılabilir. Uygulama aralığı 30 gündür. İşlem sonrasında ciltte kızarıklık meydana gelebilir. Sonuç 3.haftadan itibaren fark edilmeye başlanır. Ayrıca diğer uygulamalarla birlikte kullanılabilir, yağların etkililiğini ve daha hızlı uzaklaştırılmasını sağlamak için ek uygulamalar kullanılabilir.


Cool Shape, vücut kitle indeksi (BMI) normal veya normalin biraz üzerinde olan ve fazla kilolu olmayan ancak bölgesel yağ birikimi olan kişiler için uygundur. Yağlı alanlar vakumlamaya uygun kıvamda olmalıdır. Doğumdan 3 ay sonra ve yara iyileşmesi tamamlandığında sezaryen ameliyatından sonra yapılabilir. 
kullanır


Yağ Azaltma
Selülit Tedavisi
Vücut Şekillendirme
Cilt germe

 

VelaShape III

VellaShape III, ameliyatsız, kullanımı kolay, rahat, derin etkili, tekrarlanabilir, sorunlu bölgelerin tedavisi için evde kalmayı gerektirmeyen, gelişmiş klinik protokollerle sonuç veren bir vücut şekillendirme tedavisidir.


Kızılötesi ışık, radyofrekans enerjisi ve vakumu birleştiren Elos teknolojisi, yağ hücrelerini, çevresindeki bağ dokusunu ve deri altı dokusunu derinlemesine ısıtır. Bu tip verimli ısıtma ve vakum, cilt gevşekliğinde ve vücut hacminde bir azalma ve cilt dokusunda genel bir iyileşme ile sonuçlanan yeni ve daha iyi kolajenin büyümesini uyarır.


Bölgesel yağlardan kurtulmak için radyofrekans, kızılötesi ışın ve mekanik masajdan oluşan üçlü bir alettir. Selülit görünümünün azalmasını sağlar. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer. Uygulama bölgesinde ısınma hissedilebilir ve hafif kızarıklığa neden olabilir. Masaj etkisinden dolayı insanı çok rahatlatır. Ağrılı bir işlem değildir.


kullanır


 Bölgesel zayıflama
 Cilt gevşekliği ve hacminde bölgesel azalma
 Cilt dokusunun genel olarak iyileştirilmesi
 Karın, kalça ve bacaklarda selülit görünümünde azalma

Uygulama Bölgeleri
Bu işlem en çok kalça, bacak ve karın bölgesine uygulanır. Vücudun geniş ve dar bölgeleri için tasarlanmış cihazın iki aplikatörü, tüm vücut için güvenli ve etkili bir tedavi sağlar.


ONDA

Elektromanyetik ışınlar yardımıyla vücuttaki selülitlerin azalmasını sağlayan estetik bir tedavi yöntemidir. Coolwaves adı verilen bu yöntem, mikrodalga enerjisi kullanarak vücuttaki yağları azaltır ve daha düzgün bir vücut sağlar. Bölgesel zayıflama, selülit tedavisi ve sıkılaştırmada yüksek başarı oranı ile kullanılmaktadır. Patentli soğuk nozulları sayesinde 50-55 °C hedef noktasına ulaşsa da ağrı yok denecek kadar azdır ve masaj hissi verir. İşlem sonrasında kişi sosyal hayatına devam eder. Sonuçlar kişinin beklentilerine göre farklılık gösterir ve genellikle tedaviden 4-6 hafta sonra görülür. Elektromanyetik dalgalar cildin üst katmanlarında ciddi bir kayıp olmadan hedefe ulaştığı için seanslar çok kısadır. ONDA mikrodalga tedavisi, 15x15 cm'lik tek bir alan için yaklaşık 10 dakika sürer.
ONDA soğuk dalga işlemi sırasında ve sonrasında kızarıklık, ödem ve cilt yaralanması görülmez. İşlem sırasında ağrı ve sızı oluşmaz, lokal veya topikal anesteziye ihtiyaç duyulmaz. ONDA uygulamasında iki seans arasında 2-3 hafta beklenmesi gerekmektedir.


Kollajen İndüksiyonu İçin Enjeksiyonlar

Poly-L Laktik asit (Sculptra) gibi kimyasal maddeler cilde enjekte edilebilir. Enerji, geniş bant ışık (BBL) veya Lazer ile sağlanır. Bireysel faktörlere bağlı olarak, tek veya kombine prosedürler kullanılarak en iyi kolajen üretimini sağlamak için doktorla birlikte karar verilir. Bu nedenle selülit tedavisinde önemli bir yere sahiptir. Çöken selülitli bölgelere uygulama ile daha pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

 

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?